گروه اوروسی در سال 1392، با سرمایه ای اندک و توسط جمع  چهار نفره  و با توجه رشته ی تحصیلی اعضا که همگی در زمینه ی کامپیوتر تحصیل کرده بودند، تصمیم به ایجاد ی حوزه ی کاری جدید گرفتند، تا بتوانند از تحصیلات خود به صورت کاربردی هم استفاده کنند. در نهایت تصمیم بر آن گرفته شد که در حوزه ی خرید و فروش کفش به صورت اینترنتی شروع بکار کنند، نام برند خود را از اُرسی به همین معنا انتخاب و کار خود را آغاز کردند. و امروز، با برند تجاری اوروسی®  پا به عرصه خرید و فروش عمده به صورت کاملا آنلاین و اینترنتی کشور نهاده است و در مدت زمان کوتاهی با استفاده از تجارب اندوخته شده مدیران به جرات به یکی از پیشرفته ترین شرکتهای فعال در این حوزه ی کاری در بخش خصوصی تبدیل شده است؛ اوروسی ® با همکاری بیش از 30 تولیدی کفش و کیف که در نقاط مختلف ایران مشغول فعالیت هستند و با بیش از 500 مشتری فعال در کسب کارهای مربوطه در این زمینه توانسته به عنوان یک شرکت سود ده در راستای اهداف بلند مدت خود گام های موثری را به پشتوانه مشتریان وفادار بردارد.
سیاست‌های کاری اوروسی® نیز به تبعیت از اصول کسب و کارهای  اینترنتی و مشتری مداری در رقابتی سالم را سرلوحه‌ی فعالیت‌های خود قرار داده است. افزایش مداوم سرعت ارائه خدمات اوروسی  با ارائه روش‌های خلاقانه و مبتکرانه در ارسال و دریافت کیف و کفش ها برای مشتریان  از طریق باربری و پست و انتخاب کم هزینه ترین نحوه ی ارسال بار برای مشتریان است. و از طرفی سعی دارد همواره با جستجو و یافتن تولیدی هایی که در نقاط مختلف در حال فعالیت  و تولید انواع کیف و کفش های با کیفیت و قیمت مناسب هستند، بهترین، با کیفیت ترین و قیمت مناسب ترین نمونه ها را برای مشتریانش فراهم کند.
هدف اوروسی نیز در راستای اهداف شرکت های اینترنتی پیش می‌رود. و خوشبختانه توانسته ایم با وجود مشکلات زیادی که در زمینه ی اعتماد و جلب رضایت مشتری برای خرید آنلاین کیف و کفش  وجود داشته ، اعتماد و رضایتمندی مشتریان را جلب و تا حدود زیادی در این زمینه موفق عمل کنیم؛ حفظ چنین جایگاهی و ارتقا آن به یک شرکت یکتا در این عرصه هدف اوروسی می‌باشد. افزایش تولیدی ها و محصولات همگام با نیاز مشتریان در راستای رسیدن به این هدف تا به امروز ما را یاری نموده است.
عضویت شرکت اوروسی  در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و  اقدام برای نظارت نماد الکترونیک برای فعالیت های آنلاین و محصولات اوروسی موجب اعتماد بیشتر و افزوده شدن مشتریان جدید به خانواده اوروسی  طی این ساله است.

اوروسی خود را ملزم به حمایت و پشتیبانی از کلیه مشتریان، خود می‌داند. پشتیبانی بی‌نظیری از محصولات و خدمات بصورت آنلاین و تلفنی از 9صبح الی 19عصر در تمامی ایام سال مداوم  ارائه میشود، گروه پشتیبانی در دو نوبت به‌صورت غیر حضوری پاسخگوی مشکلات و سؤالات مشتریان و افرادی که به تازگی قصد پیوستن به این مجموعه را دارند بوده و هستند.
مشاورین فروش اوروسی مطابق با یک دستورالعمل جدید با استفاده از سیستم گفتگوی آنلاین و تماس تلفنی توانسته اند مشاوره رایگان به مشتریان ارائه دهند ، که بر این باوریم مشاوره صحیح و اصولی یک سرمایه گذاری بلندمدت برای مجموعه اوروسی خواهد بود.
شرکت در دوره های آموزش مجازی آنلاین و بازاریابی آنلاین و بکارگیری از جدیدترین شیوه های روز دنیا در ارائه خدمات بهتر و به مشتریان، از دیگر ویژگی های بارز واحد آموزش و پشتیبانی فنی گروه اوروسی شمرده میشود؛ که از ابتدا بر روی آموزش  نحوه ی خرید و فروش های اینترنتی و جلب رضایتمندی مشتریان در این شیوه ی نوین خرید و فروش مسر بوده ایم و برایمان نتایج مثبتی همچون رضایتمندی بیش از 90% از مشتریان را در پی داشته است.
در پی رضایتمندی که مشتریان از این شیوه ی خرید و فروش کیف و کفش به صورت عمده به دلیل کاهش هزینه های جانبی از قبیل زمان و وقت داشته اند ، این مجموعه را به این فکر وا داشته که وارد عرصه های دیگر از قبیل بازار خرید و فروش پوشاک و یا هر صنفی که تولیدکنندگانشان تمایل به همکاری با این مجموعه و یا مشتریان و متقاضیان خواهان هستند ، شود . امیدواریم با توجه به تجربیاتی که کسب کرده ایم در حوزه های دیگر هم موفق عمل کنیم و بتوانیم بهترین و باکیفیت ترین کالاها را برای مشتریان فراهم و از طرفی با بالا بردن میزان فروش  تولیدی ها به صورت نقدی ، (مرکز تمامی محصولاتش را به صورت نقد  از تولیدی های طرف قرار داد خریداری میکند) میتواند به شرایط اقتصادی تولیدکنندگان کمکی هرچند اندک نمایید و آنها را تا حد زیادی از درگیری با چک و احتمال برگشت و ... جدا میکند.
تمامی محصولات تولیدیهایی که با اوروسی همکاری میکنند ، نامشان به صورت کد در پایین کیف و یا کفش مربوطه نوشته شده است ، و در صورتی که مشتری آن را برای خرید انتخاب کرده باشد ،  با تولیدی مربوطه هماهنگ و در صورت موجود بود مستقیم از تولیدی به آدرس مشتری ارسال میگردد.
کنترل و پیگیری  دقیق بارهای ارسال شده از طریق باربری و یا پست تا رسیدن به دست مشتری  بطور مرتب توسط کارشناسان واحد پشتیبانی اوروسی بصورت مستمر و منظم برای همه ی مشتریانی که از اوروسی خرید میکنند انجام میشود و به مشتری اعلام میگردد ، چرا که بر این باوریم "فروش آغاز تعهد است!"
و کلام آخر هدف ما تبدیل شدن به برند محبوب مشتریان در فروش عمده آنلاین و بازاریابی اینترنتی و نیاز داریم تا رسیدن به این هدف همراه در کنارمان باشید و با انتقاد و پیشنهاداتان ما را در این مسیر همراهی کنید.